whatsapp

FUZUL GRUP

HABERLER

FUZUL YAPI BAŞAKŞEHİR’DE KAZANDIĞI İHALE İLE BAŞAKŞEHİR’DE YATIRIM HEDEFLERİNİ BÜYÜTÜYOR
Fuzul Grup hız kesmeden bölgeye yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Fuzul Yapı’nın da içinde bulunduğu ortak girişim, Başakşehir merkezde bulunan ve 115 bin metrekarelik bir alan için düzenlenen ihaleyi kazandı. 375 milyon 120 bin TL bedelle kazanılan arsada, ticari ünitelerin de dahil olduğu yeni ve büyük bir karma proje gerçekleştirecek olan Fuzul Yapı’nın projeyi 2018 yılı içinde bitirmesi  ön görülüyor.

 

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal kazandıkları ihale hakkında, “Bu ihaleyi Fuzul Yapı’nın ikinci baharı olarak yorumluyorum. Bu Başakşehir’deprojesini yapacağımız en büyük arsa ve bugüne kadar inşa ettiğimiz en büyük proje olacak. 1500 adet konut ve ticari ünitelerin de yer alacağı karma bir proje olmasını planlıyoruz. Bugüne kadar edindiğimiz tüm deneyim ve uzmanlığımızı bir kez daha bu proje ile gündeme getireceğiz” dedi.

Karma Proje Yapmayı Planlıyoruz

Akbal, “İhaleyi çok yakın bir zamanda kazanmış olmamıza rağmen hızlıca çalışmalarımıza başladık. Bu projenin Başakşehir’e artı değer katması ve bölgenin gelişimine katkı sağlaması en büyük amacımız. Proje geliştirici ortak olarak böyle bir misyon üstlendiğimiz için titizlikle hazırlanıyoruz. Şu aşamada hayata geçirilecek proje için dört ayrı firma tarafından mimari konsept proje hazırlanıyor. En beğenilen projeyi hayata geçireceğiz. Karma projemizde, doğu oryantalizmini modern mimari ile harmanlayacağımız inceliklerin de olmasını hedefliyoruz. Başakşehiriçin gibi her zamanki gibi en iyisini yapmayı istiyoruz” diyerek projeye verdikleri önemi belirtiyor.