ÇEKİLİŞLİ SİSTEM

B) KİRA YARDIMLI KAMPANYA

Bu sistem halk arasında yapılan altın gününe benzer. 40, 60, 80, 100, 120, 140 ve 160 kişilik gruplar halinde Fuzulev tarafından bir araya getirilir.

Sistemde bütün taksitler faizsiz ve vade farksızdır. Kimin ev sahibi olacağı her ay noter huzurunda yapılan çekilişlerle belirlenmektedir. Kişi ne kadarlık bir ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksitle ödeyeceğine kendisi karar verir. Bu sistemde ev sahibi olmak isteyenler peşinat vererek yada peşinat vermeden başlangıç yapabilirler. Sisteme girişte bir defaya mahsus organizasyon ücreti alınır.

Yapılan kampanyalarla; 100 kişilik bir grupta ilk 50 ay boyunca kura sonucu her ay bir kişi evini teslim alır. 51. aya gelindiğinde 50 kişi evini almış geri kalan 50 kişide almamıştır. Bu durumda Fuzulev kalan 50 kişinin evini 52.ayda teslim eder. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez bu sistemde evini alan kişilerin taksitleri bir miktar artar. Bu fazlalık grupta evini almamış diğer kişilerin taksitlerini düşürür. Kira yardımı olarak tabir ettiğimiz bu sistemde henüz evini almamış iştirakçilerimizin taksitleri her ay azalır. Evini alan iştirakçilerimizin taksitleri ise bir defaya mahsus artar ve borcu bitene kadar sabit kalır.

Bu sistemde teslimatınızı almadan evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz, taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.